Náš klub vojenské historie je apolitické občanské sdružení určené zájemcům o historii druhé světové války, zejména o československé příslušníky sloužící v řadách britské RAF a WAAF.

Svojí činností chceme připomínat tyto statečné muže a ženy, kteří za svoje činy pro svobodu vlasti byli po válce vrcholnými představiteli vlastního národa odsouzeni k zapomnění, jejich jména a památka byly systematicky vymazávány z povědomí lidí.

Název našeho klubu – Sky Riders je poctou známé knize Filipa Jánského (vl. jménem Richard Husman) Nebeští jezdci, která líčí osudy československých letců u britské bombardovací perutě. Znak klubu – modrý Pegas se zlatými kopyty a hřívou, je inspirován poslední větou knihy: „Kopyta zlatá modrých koní tiše v dáli zní…“ Číslice 39 a 45 symbolizují léta Československého zahraničního odboje.

Vzhledem k tomu, že v dnešní době je dostupné velké množství odborné literatury a internetových stránek o činnosti československých letců během druhé světové války, nebudeme na našem webu suplovat práci profesionálních historiků a budeme se věnovat především činnosti klubu.